Padomi

Kā izvēlēties apavus?

Pērkot apavus pirmkārt vajag pievērst uzmanību tam, no kā pagatavoti apavi. Priekšrocības vienmēr ir dabīgai ādai. Tā lieliski saglabā siltumu, kājas jūtās komfortā, kā arī valkāšanas ilgums tādiem apaviem ir daudz garāks nekā apaviem no mākslīgās ādas. Ādas aizvietotāju reizēm ir ļoti grūt atšķirt no dabīgās ādas. Materiāla tipu var noteikt paskatoties uz nepiešūtas ādas gabaliņu Ādas aizvietotājam Jūs pamanīsiet mākslīgo pamatni.

Zamšādas apavi ir ļoti skaisti, taču slikti panes reaģentus ar ko ziemā tiek kaisītas mūsu ielas un zaudē savu krāšņo izskatu.

Kā pareizi izvēlēties zamšādas apavus? Pirmkārt jāpievērš uzmanība zamša virsējai kārtai. Jo smalkāks vorss, jo augstākas kvalitātes zamšs. Pēc izskata zamšam ir jābūt vienveida struktūrai un krāsai.

Dodod priekšroku eiropā ražotiem apaviem jāņem vērā, ka eiropā apavi tiek ražoti pēc šaurākām liestam.

Pievērsiet uzmanību zoles piestiprināšanai. Ja tā ir pielīmēta, tad nav jābūt līmes notecējumiem un „pūslīšiem”, ja zole ir piešūta – šuvei jābūt vienmērīgai, taisnai un no tās nedrīkst karāties diegi.

Apavu lietošanas ilgumu un ārieni ietekmē apavu glabāšana.

Apavus labāk glabāt tur, kur nav tiešo saules staru un mitruma. Ultravioletie stari ir kaitīgi daudzām apavu detaļām. Saules staru iedarbībā uz mākslīgā kaučuka veidojas cieta neelastīga kārtiņa. Gumijas, kras tiek lietotas apavu ražošanā plaisā no tiešiem saules stariem. Mitrums, praktiski visus apavu veidus, ietekmē negatīvi.